Twój własny biznes Print On Demand

snapwer - logo

15 popularnych fontów do tworzenia projektów na koszulki

koszulka z nadrukiem

Myślisz o rozpoczęciu biznesu internetowego w modelu Print On Demand, ale brakuje Ci umiejętności graficznych? Nic nie szkodzi! Wcale nie musisz być maestro Photoshopa, aby tworzyć proste nadruki na koszulki i inne produkty, które przyciągną uwagę klientów i nakręcą Twoją sprzedaż. W tej branży ogromną popularnością cieszą się koszulki z napisami. Chwytliwe hasła, zabawne slogany czy proste przekazy, które rezonować będą z osobami z konkretnych grup docelowych – mogą być Twoim kluczem do sukcesu. W przypadku tego rodzaju nadruków – dobór odpowiedniego fontu to podstawa. Odkryj 15 popularnych krojów pisma, z którymi stworzysz fantastyczne nadruki, aby rozpocząć swój własny koszulkowy biznes.

Każdy krój pisma posiada swoje charakterystyczne cechy, które wpływają na odbiór tekstu. Fonty mogą doskonale komponować się z konkretną branżą lub grupą docelową. Warto eksperymentować i dostosowywać krój pisma do specyfiki projektu, aby stworzyć koszulkę, która przyciągnie uwagę i przypadnie do gustu Twoim klientom. Najlepsze fonty do projektów koszulek są zazwyczaj pogrubione, charakterystyczne, łatwe do odczytania i wspomagają komunikację przekazu. W tym artykule poznasz 15 różnych fontów, które idealnie sprawdzą się w Twoich nadrukach.

 1. HELVETICA NEUE:

Charakterystyka: Uniwersalny font o prostym i czystym designie, idealny do minimalistycznych projektów na koszulkach.
Zastosowanie: Pasuje do wielu branż, zwłaszcza do modowych sklepów internetowych.

 • BEBAS NEUE:

Charakterystyka: Pogrubiony i wyrazisty font, doskonały do projektów wymagających mocnego przekazu.
Zastosowania: Sklepy sportowe, koszulki na prezent

 • AMATIC SC (SMALL CAPS)

Charakterystyka: Uroczy, prosty fon, przypominający pismo ręczne, nadający projektom lekkości. Idealny do projektów związanych z naturą lub przygodą, a także koszulek z zabawnymi napisami czy koszulek okazjonalnych
Zastosowania: Produkty związane z przyrodą, sklepy outdoorowe, humor

 • Aloja

Charakterystyka: Charakterystyczny, figlarny font, przypominający pismo ręczne
Zastosowania: Produkty związane z przyrodą, sklepy outdoorowe, humor, kubki i koszulki na prezent

 • Barrio

Charakterystyka: Charakteryzuje się ekscentrycznymi, nieregularnymi kształtami liter. Dodaje projektom urbanistycznego sznytu.
Zastosowania: Zabawne, szalone projekty, produkty dla dzieci

 • JOSCHICO

Charakterystyka: Ozdobny, kaligraficzny font o przyjaznym wydźwięku. Fonty w podobnym stylu to np.: Adlery Swash, Adele, Together, Sensa Brush, Brusher

Zastosowania: Zabawne, urocze wzory, koszulki na prezent, miłość

 • OSWALD

Charakterystyka: Oswald to font o nowoczesnym, geometrycznym designie, charakteryzujący się wyrazistymi i prostopadłymi kształtami liter. Jego czyste linie nadają projektom elegancji i czytelności.
Zastosowania: Uniwersalne zastosowanie

 • CHARU HANDAN BLOOD DRIP

Charakterystyka: Font emanujący mroczną, upiorną atmosferą
Zastosowania: Projekty koszulek na Halloween

 • BP IMPERIAL

Charakterystyka: Nowoczesny, wyrazisty, prostokątny font, który idealnie wyróżni twoje nadruki

Zastosowanie: Sport, motywacja, statement t-shirts, humor

 1. ARCHITECT DAUGHTER

Charakterystyka: Font o swobodnych, ręcznie pisanych literach, przypominający notatki i szkice, nadając projektom ciepły i zapraszający charakter.
Zastosowania: Projekty związane z kreatywnością i inspiracją, humor

 1. FUTURA

Charakterystyka: ikona minimalistycznego designu i nowoczesności. Jej proste, geometryczne kształty nadają tekstowi klarowności i elegancji. Zaprojektowana w latach 20. XX wieku przez Paula Rennera, ta czcionka stała się klasykiem, który wciąż inspiruje projektantów na całym świecie.
Zastosowania: Uniwersalne, minimalistyczne wzory, estetyka BAUHAUS

 1. NECTARINE

Charakterystyka: Fantazyjna, wszechstronna czcionka szeryfowa w stylu vintage.
Zastosowanie:
projekty w klimacie lat 70-tych, hippie, retro

 1. DREAM AVENUE

Charakterystyka: Dream Avenue to font o modnych, delikatnych, zaokrąglonych kształtach liter, które nadają projektom lekkości i subtelności. Doskonale sprawdzi się w projektach związanych z naturą oraz projektach, które mają emanować spokojem i harmonią, w minimalistycznych, kobiecych nadrukach
Zastosowania:
Koszulki z motywami przyrodniczymi, produkty do relaksu i medytacji, wzory dla kobiet

 1. ANTON

Charakterystyka: Anton to wyrazisty, geometryczny font o silnych i zdecydowanych literach. Nadaje projektom charakteru i witalności, sprawdzając się doskonale w projektach, które mają być pełne energii i dynamiki.

Zastosowania: Uniwersalne zastosowanie, szczególnie sport, statement t-shirts

 1. SPRITE GRAFFITI

Charakterystyka: Sprie Graffiti to font, który emanuje kreatywnością i ekspresją sztuki graffiti. Jego dynamiczne i nieregularne litery nadają projektom wyjątkowego charakteru i stylu ulicznego.
Zastosowania: Projekty koszulek dla młodszej grupy odbiorców, streetwear.

Pamiętaj, że w jednym projekcie możesz łączyć ze sobą różne fonty, aby uczynić swój nadruk ciekawszym i oryginalniejszym. Nie wszystkie fonty jednak dobrze ze sobą współpracują, dlatego ich łączenie wymaga już nieco większego poczucia estetyki i umiejętności tworzenia zrównoważonych kompozycji. Im więcej projektów stworzysz – tym będzie przychodzić ci to łatwiej. Na początek warto inspirować się projektami innych twórców, które Ci się podobają lub skorzystać ze stron internetowych, takich jak Fonts In Use, które przedstawiają mnóstwo inspiracji na zastosowanie konkretnych fontów w praktyce.

Sam tekst, jeśli jest wystarczająco intrygujący – będzie świetnym nadrukiem na koszulkę sam w sobie. Jeśli chcesz nieco urozmaicić swój design, postaw na sprawdzone, popularne w sklepach Print On Demand motywy, które dodadzą Twoim nadrukom wyrazistości. Wypróbuj elementy graficzne takie jak „retro sunset”, wstążki, gwiazdki, serduszka, strzałki i zawijasy. Jak widzisz, wcale nie musisz być artystą, aby tworzyć nadruki, które przyciągną klientów. Kreatywność i znajomość podstawowych i darmowych narzędzi do tworzenia grafik, jak choćby CANVA czy GIMP – w  zupełności wystarczą!